Zájezd do Plzně v říjnu 2021

Dne 5. října 2021jsme uskutečnili jednodenní zájezd na zámek Zbiroh a do Plzně. Zúčastnilo se 38 osob. Z Mnichovic jsme odjížděli v 7,00.

Nejdříve jsme se zastavili na zámku Zbiroh, který se nachází v malebné krajině křivoklátských lesů.  Jedná se o nejstarší šlechtický hrad v Čechách, který je zmiňován v církevních kronikách již od konce 12. století. Hrad byl v průběhu staletí přestavěn do současné podoby novorenesančního zámku. Mezi vlastníky patřili například král Přemysl Otakar II., císařové Karel IV., Zikmund a Rudolf II., proto se mu říká Zámek tří císařů. Na prohlídce jsme se seznámili s poutavým příběhem historie hradu a zámku, ale i rytířů templářského řádu. Byla zde vytvořena Slovanská epopej Alfonsem Muchou, který na zámku žil 20 let. Zámek je nyní v soukromém vlastnictví a je pro své krásné prostředí mimo jiné využíván ke svatbám a firemním akcím.

Dále jsme pokračovali do Starého Plzence, kde jsme se naobědvali a pak šli na prohlídku do výrobny sektů Bohemia. Firma se nachází v prostorách bývalého pivovaru, v jehož sklepích jsou ideální podmínky. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o technologii výroby sektu a o historii továrny. Prohlídku jsme ukončili degustací sektů a jejich nákupem v podnikové prodejně – samozřejmě jen ti, kterým už bylo 18 let :).

A nakonec procházka s výkladem v Plzni – centrum Plzně a chrám sv. Bartoloměje, který je nádhernou dominantou plzeňského náměstí a jehož kompletně zrestaurovaný interiér nás uchvátil. Pak ještě chvilka posezení v kavárně a hurá domů!

 Počasí jsme měli příjemné, pršet začalo až na zpáteční cestě, a to už nám nevadilo. Do Mnichovic jsme se vrátili večer sice unavení, ale bohatší o krásné zážitky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *